دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        SendtoFriend/f: not exist

معاون وزیر راه و شهرسازی: جزئیات طرح مسکن اجتماعی به زودی اطلاع رسانی خواهد شد

سید محمد پژمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا تاکید کرد: اختصاص 30 درصد تسهیلات به بخش مسکن، بیانگر این است که دولت نسبت به تامین مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه اهتمام دارد و برنامه خود را در قالب طرح مسکن اجتماعی دنبال خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه، باید همه بخش ها برای تامین مسکن دهک های پایین جامعه همکاری کنند افزود: امید است با برنامه ریزی و تعیین شاخص های مسکن، قشر کم درآمد جامعه بتوانند صاحب خانه شوند.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه، پروسه مسکن دار شدن خانوارهای ایرانی را با جدیت دنبال می کنیم، گفت: سیاست دولت در خصوص مسکن اجتماعی نیز فراهم کردن امکانات و تسهیلات لازم برای ساخت واحدهای مسکونی متناسب با درآمد خانوارهای ایرانی است تا امکان برخورداری از یک سر پناه برای خانواده ها فراهم شود.

پژمان با اشاره به سیاست دولت برای تامین واحدهای مسکونی با کیفیت و در مناطق مناسب برای دهک های پایین جامعه گفت: دولت با تامین زمین و تسهیلات بانکی ارزان قیمت، راه را برای خانه دار شدن این اقشار باز می کند.

وی با اشاره رویکرد طرح مسکن اجتماعی و مساحت واحدها در نظر گرفته شده گفت: مساحت ها متناسب با نیاز خانوارها از 35 تا 70 مترمربع در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه، به طور معمول 30 درصد تولید ناخالص ملی به بخش مسکن اختصاص دارد، افزود: سرمایه ها با دو هدف وارد بازار مسکن می شود که یکی تولید مسکن و دیگری مربوط به حوزه مبادله ای است

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه، تلاش می کنیم نوسانات اقتصاد مسکن را به حداقل برسانیم، گفت: با این کار جریان اقتصادی بخش مسکن مشابه سایر بخش های اقتصادی خواهد شد و مردم می توانند زمان ورود به موقع به بازار مسکن را پیش بینی کنند.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام اینکه، سهم مسکن در اقتصاد از 30 به 39 درصد افزایش یافته است، افزود: این مسئله حکایت از کارکرد ضعیف سایر بخش های اقتصادی دارد که با فعالیت های مناسب و دقیق موجبات رفاه مردم فراهم خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر بخش های دیگر اقتصادی به صورت طبیعی فعالیت داشته باشند، بخش مسکن هم قطعا ثبات و آرامش خود را حفظ خواهد کرد.

پزمان با تاکید بر اینکه، فعالیت مناسب در بخش هایی نظیر صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات به ثبات بخش مسکن کمک خواهد کرد، افزود: به این ترتیب عمده نیاز مسکن کشور به حوزه مصرفی اختصاص خواهد یافت.

 

 


١٦:٠٠ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٢    /    عدد : ٢٠٤    /    ShowCount/f: not exist : ٢٢٩٧


nocommentforthisnews/f: not exist
yourcomment/f: not exist
نام :
ايميل : 
*نظرات :
captcha/f: not exist:
 

خروج