دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        SendtoFriend/f: not exist

ایجاد تعادل در بازار مسکن نیازمند همکاری دولت و مجلس است

به گزارش ایرنا، ˈ سید محمد پژمانˈ روز سه شنبه در آیین بهره برداری از 9 هزار و 26 واحد مسکن مهر در همدان خواستار تعامل و هم افزایی تمام نهادهای مسوول برای خانه دار کردن مردم شد.

وی تصریح کرد: دولت دنبال قیمت گذاری بر روی زمین و مسکن یا تعیین نرخ اجاره بها نیست بلکه تعادل نبض بازار این حوزه را دنبال می کند.

وی گفت: 30 درصد از اقتصاد کشور مرتبط با بخش مسکن است بنابر این دولت نمی تواند به این حوزه کم توجه باشد.

وی اضافه کرد: دولت با توجه به مسائل راهبردی در برنامه توسعه کشور، دنبال تسهیل در امر تامین مسکن برای اقشار مختلف مردم است هر چند در این زمینه هم دولت دنبال تصدیگری و دخالت در بخش مسکن نیست.

وی اظهار داشت: دولت به عنوان حامی و پشتیبان اقدام به ارائه تسهیلات به دهک های مختلف جامعه می کند و برای خانه دار کردن افراد بی بضاعت و محروم نیز برنامه دارد.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص طرح جامع مسکن که در دست تدوین است، توضیح داد: در این طرح بررسی افراد نیازمند، پراکندگی و توزیع جغرافیایی و شناسایی دهک های مختلف جامعه به منظور تعیین میزان مداخله در تامین مسکن در دستور کار است.

وی گفت: دولت برای هر گروه درآمدی ساز و کاری مناسب پیش بینی می کند تا بر اساس این برنامه تمام دهک های جامعه قدرت و توانایی خرید خانه را داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد: با سازو کارهای پیش بینی شده از سوی دولت مشکلی به نام مسکن دیگر وجود نداشته باشد و همه توان خرید آن را بدست آورند.

 

 


١١:٤٨ - چهارشنبه ٤ دی ١٣٩٢    /    عدد : ٢١٠    /    ShowCount/f: not exist : ١٣٨١


nocommentforthisnews/f: not exist
yourcomment/f: not exist
نام :
ايميل : 
*نظرات :
captcha/f: not exist:
 

خروج