دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        SendtoFriend/f: not exist

دفاع از حقوق دولت و بیت المال مستلزم اشراف به قوانین و آموزشهای به روز حقوقی می باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن به نقل از اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس فیروز تکاور در همایش آموزش حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن که در شیراز برگزار شد افزود: مادر کشور 45 هزار پرونده حقوقی داریم که تقریبا متوسط سهم هر اداره کل راه و شهرسازی 1500 پرونده می باشد .

وی خاطر نشان ساخت: بخصوص با توجه به وضعیت و ارزش زمین و املاک در اداره راه و شهرسازی فارس در بخش زمین و املاک و قراردادها حدود 300 پرونده دعاوی در محاکم سالانه تشکیل می شود که اگر کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند آموزشهای لازم را بگذرانند میتوانند دفاع قابل قبولی داشته باشند و از حقوق بیت المال به نحو احسن دفاع نمایند.

در ادامه همایش غلامعباس نظر خواهی مدیر کل حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن نیز اضافه کرد: در واقع آنچه که وظیفه ما در سازمان ملی زمین و مسکن و استانها می باشد و باید نظارت جدی بر آن داشته باشیم ، صیانت از زمینهای محدود و حریم شهرهای کشورمان است.

او تصریح کرد: ارزش ریالی یک متر مربع زمین داخل محدوده و حریم به این دلیل است که قابلیت کاربردی دارد و قابلیت استفاده های مختلف را دارد و قابل قیاس با قیمت اراضی خارج از حریم نیست و این واقعیت موجود در کشور است و آنچه که  صیانت و حفاظت از آن به عهده ما گذاشته شده است.

غلامعباس نظر خواهی مدیر کل حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به ارزشمند بودن زمین افزود: وظیفه ای که به دوش مسئولین و کارشناسان حقوقی در سازمان و استانها گذاشته شده بسیار سخت و ارزشمند است.

وی متذکر شد با توجه به برنامه ریزی که برای امسال انجام داده بودیم 7300 فقره پرونده را می بایست در کشور تعیین تکلیف کنیم که تا پایان بهمن ماه 7000 فقره پرونده تعیین تکلیف شده و امیدواریم که تا پایان سال 300 پرونده دیگر نیز تعیین تکلیف گردد.

مدیر کل حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن با توجه به تعیین تکلیف 7000 فقره پرونده گفت: مساحتی که باعث مالکیت دولت از تعیین تکلیف 7000 فقره پرونده شده و دولت توانسته از آن صیانت کند 8800 هکتار زمین می باشد.

غلامعباس نظر خوانی افزود: در بحث رفع تصرف زمینهای محدوده حریم و حریم شهرها در سال 96    2000 قطعه را در طرح دعوا کردیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با برگزاری این همایش ها و کارگاههای آموزشی در بحث آموزش قوانین و مقررات های حقوقی و فضایی و بهره مندی مدیران و کارشناسان حقوقی بتوانیم گامهای بسیار موثری در بحث دفاع از حقوق بیت المال برداریم و با دفاعیات و علم خودمان از پهنه کشور عزیزمان در برابر سود جویان حفاظت و حراست نماییم.

 


٠٨:٢٦ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٧١٥    /    ShowCount/f: not exist : ٥٠٠خروج