دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری معاون وزیر و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با اصحاب رسانه با موضوع دستورالعمل واگذاری مسکن ویژه (کلانشهر تهران)

امروز (یکشنبه) احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در جمع خبرنگاران حاضر به سؤالات ایشان در زمینه دستور العمل مسکن مهر ویژه کلان شهرتهران پاسخ داد.

مهرآبادی در ابتدا ضمن ارائه گزارش اجمالی از روند پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر از ابتدا تاکنون در سراسر کشور و ارائه آمار ساخت و سازها از اسکلت تا نازک‌کاری و تحویل واحدها اعلام کرد؛ دولت با حذف قیمت زمین سعی کرد قشر کم‌درآمد را نیز صاحب خانه کند. در ادامه وی ارائه تسهیلات و اعطاء وام قرض‌الحسنه را بر این امر مهم مثمر ثمر دانست.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: هدف اصلی دولت تحقق طرح ملی مسکن مهر است و طرح مسکن مهر شهر تهران در اولویت بعدی قرار دارد.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تاکنون 300 هزار واحد مسکن مهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و تعداد 120 هزار واحد نیز آماده افتتاح می‌باشد.

مهرآبادی در مورد تسهیلات اعطا شده ضمن تشکر از بانکهای عامل اعلام کرد تاکنون در شهرهای بالای 25 هزار نفر، 18 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده است و همچنان نیز روند اعطاء تسهیلات توسط بانکهای عامل بویژه بانک مسکن ادامه دارد.

معاون وزیر در مورد خدمات روبنایی پروژه‌های مسکن مهر گفت: تأمین زمین خدمات روبنایی نیز برعهده سازمان ملی زمین و مسکن است و هم اکنون نیز برای ساخت این واحدها بسیار موفق بوده است. طبق آمار 251 باب مسجد در حال ساخت می‌باشد. احداث مدرسه، کلانتری، مجتمع‌های تجاری موقت و دائمی، بیمارستان نیز در حال احداث در پروژه‌ها می‌باشد.

وی در مورد مسکن مهر ویژه کلان شهر تهران گفت: هدف دولت تأمین مسکن مهر قشر متوسط رو به بالا است چرا که مسکن با آورده کم متقاضیان در شهرهای جدید مهیا می‌باشد و شهرهای جدید آماده پذیرش و اعطاء واحدهای با قیمت کمتر هستند.

مهرآبادی در مورد شیوه نامه ثبت نام متقاضیان مسکن ویژه تهران گفت: متقاضیان می‌توانند با افتتاح حساب و واریز اولین پیش پرداخت که تا پایان هفته جاری مهلت دارند، ثبت نام نمایند. وی خاطرنشان کرد داشتن 4 شرط اصلی مندرج در شیوه‌نامه جهت واگذاری لازم و ضروری است و در مراحل بعدی تکمیل فرم‌های مندرج در سایت می‌باشد که در صورت عدم احراز هر یک از شرایط ثبت نام لغو می‌گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص نحوه واگذاری به صورت امتیازبندی که خاص شهر تهران است گفت: داشتن هر شرط امتیاز مخصوص دارد. به عنوان مثال داشتن هر فرزند 3 امتیاز که این امتیازات شامل مدال آوران ورزشی، نخبگان و ایثارگران و ... نیز می‌شود.

ایشان در مورد پرداخت این واحدها متذکر شدند مرحله اول پرداخت مبلغ 20 میلیون تومان است و مرحله دوم بعد از 3 ماه همین مبلغ می‌باشد که در این مرحله متقاضیان اصلی و قیمت کارشناسی زمین مشخص می‌شود. با پرداخت مرحله سوم قرارداد پیش فروش منعقد می‌گردد. پرداخت‌ها در 5 مرحله که معادل 30% قیمت زمین است می‌باشد و واحد در این مرحله واگذار می‌گردد و مابقی آن به صورت اقساط ماهانه در 10 سال پرداخت می‌شود.

 


١٦:٤٢ - يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩١    /    عدد : ٣٩    /    تعداد نمایش : ٢١٨١خروج