دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

با تلاش و همت دستگاه های اجرایی؛

بازگشایی راه های روستایی شهرستان الیگودرز ادامه دارد

 

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن میزان خسارات وارده در حادثه سیل اخیر به شهرستان الیگودرز و روستاهای اطراف آن را طبق آخرین برآوردها ۱۶۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ظرف ۴۸ ساعت آینده کلیه محورهای مواصلاتی روستایی که دچار مشکلاتی بودند با همت و تلاش همکاران راهداری و راه و شهرسازی بازگشایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان با اشاره به بازدید میدانی از شهرستان الیگودرز و مناطق روستایی آن اظهار داشت: با هدف ایجاد وحدت رویه و اولویت بندی اقدامات اجرایی جلساتی را نیز با فرماندار، مسئولان استانی و ملی برگزار کردیم تا میزان خسارات به این شهرستان و سایر روستاهای پیرامون آن برآورد شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه به دستور وزیر راه و شهرسازی و به نمایندگی از ایشان به لرستان سفر کرده است، گفت: استان های اصفهان، مرکزی، همدان و یزد به عنوان استان های معین حادثه سیل اخیر لرستان معرفی شدند که دستگاه های ذیربط این استان ها در حال عملیات  امدادرسانی در منطقه هستند و در حال حاضر تمامی امکانات برای امداد رسانی به این مناطق بسیج شده اند.

نبیان افزود: ظرف ۴۸ ساعت آینده کلیه محورهای مواصلاتی روستایی که دچار مشکلاتی بودند با همت و تلاش همکاران راهداری و راه و شهرسازی بازگشایی می‌شوند و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده، ابنیه، پل‌ها و سایر زیرساخت‌های شهرستان با تامین اعتبار آغاز خواهد شد.

وی میزان خسارات وارده به ابنیه، راه‌های روستایی، پل‌ها و سایر زیربناهای شهرستان الیگودرز را ۱۶۹ میلیاردتومان اعلام و تاکید کرد: با تامین منابع، بازسازی کامل الیگودرز و سایر روستاهای پیرامون آن آغاز خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات امدادرسانی به این شهرستان و روستاهای اطراف آن شبانه‌روزی توصیف کرد و توضیح داد: عملیات امدادرسانی از سوی دولت، هلال احمر، خیرین و سایر نهادها در حال انجام است. با بازگشایی هایی که ساعت به ساعت در محورهای روستایی داریم امیدواریم تا مشکلات امدادرسانی را کاهش داده و این عملیات را با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.


١٦:٢٧ - شنبه ١٧ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٦٨٣خروج