دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مطرح کرد:

251 هزار متر مربع از زمین های دولتی در ایام نوروز رفع تعرض شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری211 مورد تعرض به اراضی دولتی در ایام نوروز توسط یگان حفاظت این سازمان در سراسر کشور خبر داد و گفت: از مجموع 212 مورد تعرض گزارش شده به اراضی دولتی در ایام نوروز 211 مورد آن معادل 251 هزار متر مربع رفع فوری شده و پرونده یک مورد باقیمانده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان افزود: در مورد اجرای احکام قطعی نیز در این ایام یک مورد خلع ید و یک مورد قلع و قمع به مساحت 151 هزار متر مربع در کل کشور صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این موارد در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی تشدید حفاظت در ایام نوروز به یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن انجام گرفته است، اظهار داشت: در طول 18 روز تعطیلات نوروزی عملیات حفاظت از اراضی به صورت 24 ساعته و با هدایت و کنترل فرماندهان و جانشینان یگان حفاظت استان ها در تمامی کشور صورت گرفت که طی آن بخش قابل توجهی از اراضی دولتی از چنگ زمین خواران خارج شد.

وی همچنین بیشترین درصد گزارشات دریافتی وقوع تعرض به اراضی دولتی را متعلق به جنوب سیستان و بلوچستان و بیشترین مساحت رفع تعرض را مربوط به بخش شمالی این استان خواند و گفت: 34 درصد کل رفع تعرضات معادل 85 هزار متر مربع در بخش شمالی استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.


١٤:٤٠ - يکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٠٦خروج