دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

مشارکت با بخش خصوصی به کاهش قیمت مسکن می انجامد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در بازدیدی از روزنامه شهروند بر مسئولیت اجتماعی رسانه ها در جامعه و ضرورت همکاری دو جانبه دستگاه های دولتی و رسانه ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان در این بازدید که در آن به عنوان نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی حضور داشت با اشاره به مردمی بودن فعالیت های سازمان هلال احمر و ارگان رسانه ای آن، روزنامه شهروند، پرهیز از سیاسی کاری را رمز ماندگاری و موفقیت این روزنامه عنوان کرد.

وی در مصاحبه ای که در حاشیه این بازدید انجام شد با اشاره به ابلاغ وزیر راه و شهرسازی به مدیران ادارات کل استانی در خصوص احداث پروژه های آماده سازی زمین، انبوه سازی و خدماتی با مشارکت بخش خصوصی با محوریت سازمان ملی زمین و مسکن این ابلاغیه را گامی در خصوص پویایی اقتصاد و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه مسکن و ساخت و ساز نامید.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن نقش دولت در این ساخت و سازها را غیر مستقیم و صرفا به عنوان تسهیل کننده امور دانست و گفت: مشارکت بخش خصوصی با دولت به کاهش قیمت تمام شده این ساخت و سازها و حل مشکلات مسکن بخشی از مردم خواهد انجامید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدود بودن منابع اراضی دولتی بر تاثیر آن بر قیمت تمام شده ساخت و ساز و قیمت کلی مسکن تاکید کرد و ساخت 400 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی از سوی بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی را راهی برای کنترل قیمت مسکن، مدیریت ساخت و ساز و رونق تولید مسکن در بازار فعلی عنوان کرد.

علی نبیان همچنین از عزم جدی وزارت راه و شهرسازی در اتمام مسکن مهر تا پایان سال 98 خبر داد و گفت: به غیر از پروژه های مسکن مهری که دارای مشکلات و درگیری های حقوقی هستند مابقی پروژه ها تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.

وی پروژه های باقیمانده مسکن مهر و پروژه های طرح اقدام ملی را در مجموع 900 هزار واحد مسکونی عنوان کرد و این تعداد را معادل نیاز یک سال بازار مسکن کشور دانست.

 


١٤:٢٧ - چهارشنبه ٨ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٨١٩خروج