دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

واحدهای مسکن مهر فاقد مشکل حقوقی در ایستگاه آخر

علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست پیگیری ویژه اتمام پروژه های مسکن مهر که با حضور احمد مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر برگزار شد، گفت: در تلاشیم با استفاده از تمام ظرفیت های موجود در دولت تا پایان سال 98کلیه پروژه های مسکن مهر کشور بجز پروژه های دارای مشکلات حقوقی، پروژه های فاقد متقاضی و پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد را به اتمام برسانیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان افزود: برای پیگیری و رفع مشکلات ادارات کل راه و شهرسازی استان ها از 8 استان کرمان، البرز، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، گیلان، خراسان رضوی و لرستان دعوت کردیم تا با حضور در سازمان ملی زمین و مسکن مسائل و مشکلات خود در پروسه اجرای طرح مسکن مهر را تشریح کنند تا بتوانیم برای رفع این مشکلات اقدام کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اتمام پروژه های مسکن مهر تا پایان امسال دغدغه رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی است اظهار داشت: البته طی توافقاتی مقرر شده بخشی از واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر به نهادهایی از جمله کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، وزارت دفاع و وزارت ارتباطات واگذار شود.

نبیان در خصوص پروژه های مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد هم گفت: این پروژه ها عموما پروژه های دارای مشکل حقوقی هستند که مشکلات آنها به تازگی برطرف شده است و در تکالیف دولت تا پایان سال قرار نمی گیرند هر چند درصددیم آنها را هم با نهایت سرعت پیش ببریم.

وی افزود: بخش دیگری از واحدهای باقیمانده مسکن مهر که امکان و استعداد تبدیل به پروژه های مشارکتی را داشته باشند نیز در قالب طرح اقدام ملی به متقاضیان واگذار خواهند شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن استفاده از ظرفیت اعتبارات استانی و همت تمام دستگاه های امور زیربنایی را خواستار شد و ادامه داد: لازمه اتمام پروژه های مسکن مهر فاقد مشکلات حقوقی ایجاد سازوکار مناسب و استفاده از ظرفیت های تمامی دستگاه های ذی مدخل در مسکن مهر است و استانداران بایستی اعتبارات لازم را به این پروژه ها اختصاص دهند تا بتوانیم تا پایان سال 98 جشن اتمام مسکن مهر را در سراسر کشور برگزار کنیم.


١٣:٢٦ - سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٩٨٩خروج