دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد؛

هدف تمام طرح های مسکن دولت رونق تولید است

علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست خبری تشریح اقدامات سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: از اواخر سال گذشته و اوایل امسال، طبق تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت بحث مسکن و اولویت دادن به آن در دولت، طرح برنامه اقدام ملی و تولید و عرضه مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که در کنار آن، موضوع تکمیل مسکن مهر نیز به عنوان یکی از دغدغه‌های متقاضیان پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن به نقل از خبرگزاری مهر نبیان افزود: پس از افزایش قیمتی که در سال گذشته در بخش مسکن رخ داد، در اولین گام تکمیل مسکن مهر را با یک کار جهادی پیگیری کردیم که در این راستا، پروژه مسکن مهر در سه حوزه شهرسازی زیر ۲۵هزار نفر توسط بنیاد مسکن، شهرهای جدید توسط شرکت عمران شهرهای جدید و شهرهای بالای 25 هزار نفر توسط سازمان ملی زمین و مسکن، پیگیری شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: در سال جاری، جلساتی با استانداران در خصوص مسکن مهر برگزار کردیم که تا پایان امسال، پروژه‌های بدون مشکل حقوقی به پایان برسد؛ ضمن اینکه سال ۹۸اتمام پروژه‌ها را شاهد خواهیم بود.

نبیان با تأکید بر اینکه تعداد واحدهای دارای پرونده حقوقی در مراجع قضائی چندان بالا نیست، ادامه داد: تعدادی از واحدهای مسکن مهر در سال گذشته فاقد متقاضی بوده‌اند که در قانون بودجه سال گذشته و سال جاری، ردیفی در بودجه اختصاص یافت که این فضاها با هماهنگی کمیته امداد و بهزیستی، به خانوارهای تحت پوشش این دو نهاد واگذار شود.

وی مجموعه واحدهای مسکن بدون متقاضی در سه مجموعه شهرهای زیر ۲۵هزار نفر و نیز شهرهای جدید و سایر شهرها را ۶۰هزار واحد دانست و گفت: قرار شد این تعداد واحد مسکن مهر بر اساس پیگیری دستگاه‌های مشمول به آنها واگذار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، به تفاهمنامه میان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع مبنی بر ساخت ۱۰۰هزار واحد مسکونی در اراضی نیروهای مسلح، اشاره کرد و افزود: تعدادی از واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر را نیز قرار است بر اساس این تفاهمنامه، به پرسنل نیروهای مسلح واگذار کنیم.

وی درباره طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اظهار داشت: بر اساس تاکیدات ریاست محترم جمهوری و دستور وزیر راه و شهرسازی، قرار شد تا ساخت ۴۰۰هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در دستور کار قرار گیرد که ۲۰۰هزار واحد در شهرهای جدید و نیز ۱۰۰هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰هزار واحد در بافت فرسوده احداث خواهد شد. بر این اساس، سازمان ملی زمین و مسکن قرار است اراضی مورد نیاز برای ساخت ۲۰۰هزار واحدی که توسط بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده ساخته می‌شود را تأمین کند و از سوی دیگر، بازآفرینی شهری و بنیاد مسکن نیز از اراضی خود در این طرح استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به راه‌اندازی یگان حفاظت از اراضی دولتی در سه سال گذشته، خاطرنشان کرد: ظرف این سه سال توانسته‌ایم ۴۴۰۹هکتار از دخل و تصرف‌ها در اراضی دولتی را آزادسازی کنیم که ارزش ریالی زمین‌های آزاد شده، بالغ بر ۵,۶۳۰میلیارد تومان بوده است.

به گفته نبیان، سازمان ملی زمین و مسکن، مالک یک میلیون و ۱۹۰هزار و ۲۱۵واحد مسکن مهر بوده که تاکنون یک میلیون و ۱۹هزار و ۶۱۷واحد، افتتاح و ۲۰هزار و ۲۹۹واحد آماده افتتاح شده است؛ ضمن اینکه ۳۵هزار و ۲۰۰واحد مسکن مهر بدون متقاضی داشته‌ایم.


١٤:٢٠ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٦    /    تعداد نمایش : ٤٨١٧خروج