دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

در سفر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به استان سمنان؛

بافت ناکارآمد شهری استان سمنان ساماندهی می شود

 

علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفری به استان سمنان در جلساتی با حضور فرماندار و نمایندگان شهر گرمسار به بررسی و رفع مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن علی نبیان با تاکید دوباره بر عزم این سازمان در اتمام مسکن مهر های بدون مشکلات حقوقی تا پایان سال جاری در شهرهای بالای 25 هزار نفر، دستور بررسی های لازم برای ایجاد شرایط مناسب جهت تهاتر مسکن مهرهای باقیمانده شهر سمنان با زمین های بافت فرسوده این شهر را صادر کرد.

براساس این طرح زمین های ساکنان بافت فرسوده شهر سمنان با واحدهای مسکن مهر معاوضه خواهد شد. این طرح در راستای سیاست های وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بافت ناکارامد شهری انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در دیدارهایی که با شهرداران شهرهای مختلف استان سمنان داشت به درخواست آنها برای واگذاری زمین با کاربری های عمومی از جمله واگذاری زمین برای پارکینگ عمومی، تاسیسات شهری و فضاهای آموزشی رسیدگی و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ کرد.

توسعه شهر جدید ایوانکی،  تعیین تکلیف زمین با کاربری آموزشی در شهر سمنان و تخصیص زمین برای طرح اقدام ملی از دیگر بحث های مطرح شده در سفر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به استان سمنان بود.


١٥:١٩ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٥٤٨٥خروج