دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

41 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال به اتمام خواهد رسید

علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به عزم دولت در تولید مسکن در قالب طرح اقدام ملی تا دو سال آینده گفت: وزارت راه و شهرسازی در راستای تحقق شعار امسال در بحث رونق تولید، سبدی از سیاست ها و اقدامات را پیش بینی کرده که نتیجه همه آنها کمک به اقشار مختلف مردم در خانه دار شدن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان مرحله اول اجرای طرح اقدام ملی در کشور را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تسریع در اختصاص زمین برای ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی و پروژه های مشارکتی باید با حداکثر سرعت در همه کشور ادامه یاید.

معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای پروژه شهر سیرجان در قالب اقدام ملی و پیشرفت 60 درصدی این پروژه تقدیر کرد و اضافه کرد: آماده ایم تا با حداکثر توان و سرعت موانع احتمالی برسر راه استان ها را برطرف نماییم تا همگی با سرعت مناسب این طرح را به سرانجام برسانند.

وی در حاشیه نشست پیگیری اتمام پروژه های باقیمانده مسکن مهر افزود: يكي از دغدغه های اساسي ما در وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان متولی طرح مسکن مهر، موضوع فوريت اتمام پروژه های مسکن مهر فاقد مشکل حقوقی تا پایان سال 98 بوده که در این رابطه از مجموع یک میلیون و 190 هزار واحد مسكن مهر در كشور، از سال 1392 تا کنون یک میلیون 104 هزار  واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر به اتمام رسیده که از این میان یک میلیون و 53 هزار واحد نیز به متقاضیان تحویل شده است.

نبیان در پاسخ به این سوال که چند واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت باقیمانده افزود: از مجموع 131 هزار واحد باقیمانده 27 هزار واحد فاقد متقاضی و بیش از 21 هزار واحد دارای مشکل حقوقی و سایر مشکلات مرتبط با تعاونی ها  و نزدیک به 4 هزار واحد دارای پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد است و بنابراین تعهد ما برای اتمام پروژه های بدون مشکل درحدود 41 هزار واحد خواهد بود که موظفیم تا پایان سال 98 این تعداد را نیز به اتمام برسانیم .

وی خاطرنشان کرد: پیگیری تعیین تکلیف پروژه های دارای مشکل حقوقی مسکن مهر از دیگر اولویت های سازمان بوده و بلافاصله بعد از تعیین تکلیف هر پروژه در دستگاه قضایی زمانبندی اتمام آن آغاز می شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی با حضور مدیران ادارات کل راه و شهرسازی در این سازمان افزود: در این جلسات به بررسی مشکلات تک تک پروژه های باقیمانده می پردازیم و سعی می کنیم با همفکری و همکاری یکدیگر به حل مشکلات این پروژه ها و سرعت بخشیدن در تحویل این پروژه ها به متقاضیان آنها باشیم.

نبیان همچنین تاکید کرد: دقت در آماردهی و تحلیل درست اطلاعات سامانه مسکن مهر و رصد و پایش منظم این سامانه در سطح کارشناسی و مدیریتی از دیگر تدابیری است که می تواند باعث سرعت بخشیدن و شفافیت بیشتر در اتمام این پروژه ها باشد.

گفتنی است جلسه هفتگی بررسی و پایش عملکرد استانها در اتمام پروژه های مسکن مهر صبح امروز با حضور استانهای تهران، کردستان، ایرانشهر، کرمان و جنوب کرمان در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.


١٥:٠٢ - سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٩٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٧٣خروج