دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

مسائل اتمام مسکن مهر و اجرای طرح اقدام ملی مسکن مورد بررسی قرار گرفت

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه نشست پیگیری روند اتمام پروژه های باقی مانده مسکن مهر و تسریع در شروع فرآیند اجریی طرح اقدام ملی با اشاره به انجام مرحله اول ثبت نام مردم برای طرح اقدام ملی از ایجاد هیاتی در استانها برای رفع موانع مترتب بر حوزه زمین برای اجرای طرح اقدام ملی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان با اشاره به ایجاد یک هیات 5 نفره در هر استان متشکل از معاونان مسکن و بازآفرینی، شهرسازی و معماری، املاک و حقوقی، مسئولان بانک زمین و کارشناسان GIS ادارات کل راه و شهرسازی در استان ها گفت: این هیات موظف شده تا به طور ویژه و با حداکثر سرعت موانع موجود در اجرای طرح اقدام ملی را برطرف نماید.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از حضور وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح پروژه های اقدام ملی در استانهای مازندران، کرمان و اردبیل در هفته های گذشته قدردانی کرد و افزود: سایر استان ها نیز برنامه خود برای افتتاح واحدهای طرح اقدام ملی را برنامه ریزی کرده و به زودی اعلام می نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از لزوم اتمام پروژه های مسکن مهر فاقد مشکلات حقوقی با پیشرفت فیزیکی بالای 30 درصد جاری خبر داد و اظهار داشت: براساس زمانبندی اعلام شده از طرف استانها به زودی شاهد برگزاری جشن پایان مسکن مهر در تمام شهرهای بالای 25 هزار نفر کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به تامین مالی در قالب بند ب ماده 8 قانون بودجه سال 98 نیز اعلام کرد: خوشبختانه این بند در قانون بودجه سال 99 نیز پیش بینی شده ضمن اینکه به دنبال حل مشکل پروژه های مسکن مهر از طریق تامین منابع تسهیلات متمم 40 به 45 میلیون تومان بانک مسکن نیز هستیم.

علی نبیان در پایان به مدیران کل راه و شهرسازی کشور توصیه کرد از ظرفیت شورای مسکن استان نهایت استفاده را نمایند تا بتوانند با همکاری تمام بخش های مختلف اجرایی در استان از جمله استانداری ها و سایر دستگاه های دولتی مشکلات مردم را حل کنند.


١٣:٤١ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٩٢٣    /    تعداد نمایش : ٣١٢٩خروج