پیشرفت فیزیکی 85 درصدی پروژه‌های بازآفرینی شهری
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با بیان این که پروژه‌های بازآفرینی شهری از میانگین پیشرفت اجرایی 85 درصدی برخوردار است، عنوان کرد: مطالعات و طرح‌های توانمندسازی، اشتغالزایی و ارتقای فرهنگ عمومی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی نیز در حال اجراست.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با بیان این که پروژه‌های بازآفرینی شهری از میانگین پیشرفت اجرایی 85 درصدی برخوردار است، عنوان کرد: مطالعات و طرح‌های توانمندسازی، اشتغالزایی و ارتقای فرهنگ عمومی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی نیز در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، سیدمحسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی توضیحاتی در خصوص پروژه‌های بازآفرینی این استان ارایه کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ابتدا با اشاره به این که آذربایجان غربی دارای 2 هزار و 490 هکتار بافت فرسوده، 3 هزار و 628 هکتار سکونتگاه غیررسمی، 805 هکتار بافت تاریخی و 59 هکتار بافت شهری با پیشینه روستایی  است، عنوان کرد: در حال حاضر چهار پروژه احداث خدمات روبنایی شامل دو پروژه احداث مدرسه، یک پروژه ساخت خانه محله و یک پروژه ساخت زمین چمن مصنوعی در محلات هدف بازآفرینی شهری اجرا می‌شود.

حمزه‌لو با بیان این که پروژه‌های بازآفرینی شهری از میانگین پیشرفت اجرایی 85 درصدی برخوردار است، عنوان کرد: مطالعات و طرح‌های توانمندسازی، اشتغالزایی و ارتقای فرهنگ عمومی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی  نیز در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه امسال  25 پروژه برای بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری تعریف شده است، اظهارکرد: 2 هزار تن قیر به ارزش 220 میلیارد ریال برای بهسازی و آسفالت معابر این محلات تخصیص یافته است.

به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت زندگی در مناطق کم‌برخوردار استان در اولویت‌ برنامه‌های بازآفرینی شهری تعیین شده، ادامه داد: امسال یک باب مدرسه در محله جلوچاپان به اتمام رسیده و پروژه‌های احداث خانه سلامت در محله وکیل‌آباد و زمین چمن در محله دخانیات ارومیه در حال اتمام است.

به گفته حمزه‌لو به منظور کاهش نوسازی بافت‎های فرسوده استان، انجام مطالعات در محدوده، شناسایی و اعطای تسهیلات بانکی جهت نوسازی مردمی در محلات هدف و طرح‌های نوسازی و بهسازی از دیگر فعالیت‌ها در این حوزه به شمار می‌رود.
تاریخ:
1401/08/16
تعداد بازدید:
24
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تماس با ما
آدرس: میدان ونک، خیابان شهید خدامی، نبش چهار راه نیروی انتظامی، پلاک ۵۶ ، سازمان ملی زمین و مسکن
تلفن های تماس مردمی
دفتر روابط عمومی: 021-88792541
تلفن گویا: 021-88870023
دورنگار: 021-88777215
پست الکترونیک: info@nlho.ir
کدپستی:1994776514
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 16:15
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن است.
Powered by DorsaPortal